| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.022 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.831" L x 0.461" W (21.10mm x 11.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.929" (23.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR06F272FPDPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2700PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $25.50600 |
|
![]() |
CMR04F331FPARCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $25.50600 |
CMR03F301JOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 300PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $25.50636 |
|
![]() |
CMR06F202FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $25.52400 |
CMR07F682GODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6800PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $25.54200 |
|
![]() |
CDV30FH472JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 4700PF 5% 1500V RADIAL |
In Stock: 1,161 $25.59333 |
![]() |
CDV30FF252FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.61222 |
![]() |
CDV30FJ202FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.61222 |
![]() |
CDV30FK132FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.61222 |
![]() |
CDV30FH222FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.66889 |