| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 5600 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 1 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.799" L x 0.339" W (20.30mm x 8.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.890" (22.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR06F222GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $23.58000 |
![]() |
CMR04F241GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $23.59818 |
CMR03F111GOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $23.59833 |
|
CMR03F111GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $23.59833 |
|
CMR03F111GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $23.59833 |
|
![]() |
CDV30FH202FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.63400 |
![]() |
CDV30FK252GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.65200 |
![]() |
CMR07F562JPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $23.65200 |
![]() |
CDV30FJ392JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3900PF 5% 2000V RADIAL |
In Stock: 0 $23.67000 |
![]() |
CDV30FH392JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3900PF 5% 1500V RADIAL |
In Stock: 0 $23.68800 |