| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2700 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 2 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.811" L x 0.402" W (20.60mm x 10.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.909" (23.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR07F512JPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $22.60818 |
![]() |
CMR06F222FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $22.64364 |
CMR03F171JOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 170PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $22.64417 |
|
CMR03F171JOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 170PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $22.64417 |
|
CMR03F201GOAMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 200PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $22.66167 |
|
CMR03F201GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 200PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $22.66167 |
|
CMR07F622JODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $22.66182 |
|
CMR03E620GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 62PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $22.68000 |
|
CMR03E620GOCRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 62PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $22.68000 |
|
CMR03E620GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 62PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $22.68000 |