| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD7 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 750 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.173" (4.40mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.134" W (7.60mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.291" (7.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FH682JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6800PF 5% 1500V RADIAL |
In Stock: 210 $22.60800 |
![]() |
CDV30FJ272GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.60800 |
![]() |
CMR07F512JPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $22.60818 |
![]() |
CMR06F222FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $22.64364 |
CMR03F171JOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 170PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $22.64417 |
|
CMR03F171JOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 170PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $22.64417 |
|
CMR03F201GOAMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 200PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $22.66167 |
|
CMR03F201GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 200PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $22.66167 |
|
CMR07F622JODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $22.66182 |
|
CMR03E620GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 62PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $22.68000 |