| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3300 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.681" L x 0.291" W (17.30mm x 7.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.551" (14.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV19FF472FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.52160 |
CMR03F401JOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 400PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $22.53583 |
|
CMR03F101GOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $22.59000 |
|
CMR03F101GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $22.59000 |
|
CMR03F101GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $22.59000 |
|
![]() |
CDV30FH302GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.59000 |
![]() |
CMR04F181FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $22.59000 |
![]() |
CMR06F222JPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $22.59000 |
CD7FA751FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 750PF 1% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $22.60550 |
|
![]() |
CDV30FH682JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6800PF 5% 1500V RADIAL |
In Stock: 210 $22.60800 |