| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD7 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.173" (4.40mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.134" W (7.60mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.291" (7.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FK252GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.49182 |
![]() |
CDV30FH392JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3900PF 5% 1500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.52818 |
CMR07F562JODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 5600PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.52833 |
|
CMR06F302GODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.54583 |
|
CMR03F221JOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 220PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $21.54615 |
|
![]() |
CMR04F241FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $21.58167 |
![]() |
CMR04E510FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $21.60000 |
CD30FD153JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.015UF 5% 500V RADIAL |
In Stock: 550 $21.60700 |
|
![]() |
CDV30FH112FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.61800 |
![]() |
CDV30FH122FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.61800 |