| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CM07 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6200 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.291" W (19.80mm x 7.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.870" (22.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CM07FD822GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 8200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.11100 |
|
![]() |
CMR06F432JPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $21.11417 |
CD4FA102GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 2% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.12650 |
|
CMR03F151JOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
CMR03F151JOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
CMR04F331GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
CMR04F910FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 91PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
CMR06F242FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2400PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
![]() |
CMR04F391GPAPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $21.16769 |
![]() |
CDV30FF332JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.16818 |