| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4300 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.689" L x 0.331" W (17.50mm x 8.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.571" (14.50mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CD4FA102GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 2% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.12650 |
|
CMR03F151JOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
CMR03F151JOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
CMR04F331GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
CMR04F910FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 91PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
CMR06F242FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2400PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
![]() |
CMR04F391GPAPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $21.16769 |
![]() |
CDV30FF332JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.16818 |
![]() |
CDV30FF362JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.16818 |
CD4FC821FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 820PF 1% 300V RADIAL |
In Stock: 0 $21.17000 |