| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD4 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.311" (7.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR03F151JOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
CMR03F151JOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
CMR04F331GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
CMR04F910FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 91PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
CMR06F242FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2400PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.15000 |
|
![]() |
CMR04F391GPAPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $21.16769 |
![]() |
CDV30FF332JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.16818 |
![]() |
CDV30FF362JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.16818 |
CD4FC821FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 820PF 1% 300V RADIAL |
In Stock: 0 $21.17000 |
|
CMR04F391FOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 390PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.18615 |