| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2400 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.260" W (17.00mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FF222FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.00636 |
![]() |
CDV30FF242FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.00636 |
![]() |
CDV30FJ102FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.02364 |
![]() |
CDV30FJ162FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.02364 |
![]() |
CDV30FJ182FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.02364 |
![]() |
CDV30FJ911FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.02364 |
CMR03E470GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 47PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.07769 |
|
CMR03E470GOCRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 47PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $21.07769 |
|
CMR03E470GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 47PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $21.07769 |
|
![]() |
CDV30FJ302GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.07818 |