| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 82 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.118" (3.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.272" L x 0.142" W (6.90mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR03E820GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 82PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $20.97000 |
|
CMR03E820GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 82PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $20.97000 |
|
CMR03F171GOAMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 170PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $20.98769 |
|
CMR03F171GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 170PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $20.98769 |
|
CMR06F242JODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2400PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $20.98769 |
|
![]() |
CDV30FF222FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.00636 |
![]() |
CDV30FF242FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.00636 |
![]() |
CDV30FJ102FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.02364 |
![]() |
CDV30FJ162FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.02364 |
![]() |
CDV30FJ182FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.02364 |