| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD4 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1100 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.311" (7.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR06F332FODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3300PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $19.44000 |
|
![]() |
CDV30FF162FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.45833 |
![]() |
CDV30FF182FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.45833 |
CMR04F161FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 160PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $19.47571 |
|
CD7FA122GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1200PF 2% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $19.48800 |
|
![]() |
CDV30FF302GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.49417 |
CMR03E680GOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 68PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $19.51214 |
|
CMR03E680GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 68PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $19.51214 |
|
CMR03E680GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 68PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $19.51214 |
|
![]() |
CDV30FK272JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2700PF 5% 2500V RADIAL |
In Stock: 0 $19.53000 |