| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2700 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 2.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.438" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.830" L x 0.450" W (21.10mm x 11.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.921" (23.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR06F392JPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $19.56615 |
CMR03F151GOAMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $19.62000 |
|
CMR03F151GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $19.62000 |
|
![]() |
CMR06F152GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $19.62000 |
![]() |
CMR06F162GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $19.62000 |
![]() |
CMR06F362GPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $19.62000 |
CMR04F241FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 240PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $19.63786 |
|
![]() |
CDV30FH112FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.65583 |
![]() |
CDV30FH122FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.65583 |
![]() |
CMR06F222GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $19.65615 |