| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 130 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.150" (3.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.382" L x 0.201" W (9.70mm x 5.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.358" (9.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CD4FA112JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1100PF 5% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $19.43000 |
|
CMR06F332FODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3300PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $19.44000 |
|
![]() |
CDV30FF162FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.45833 |
![]() |
CDV30FF182FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.45833 |
CMR04F161FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 160PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $19.47571 |
|
CD7FA122GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1200PF 2% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $19.48800 |
|
![]() |
CDV30FF302GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.49417 |
CMR03E680GOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 68PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $19.51214 |
|
CMR03E680GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 68PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $19.51214 |
|
CMR03E680GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 68PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $19.51214 |