| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 2 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.772" L x 0.260" W (19.60mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.870" (22.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FJ751FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.57583 |
![]() |
CDV30FJ821FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.57583 |
![]() |
CDV30FH272JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2700PF 5% 1500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.58231 |
CMR04F221FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 220PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.59400 |
|
CMR04F301GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 300PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $18.59400 |
|
![]() |
CMR06F362JPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.59429 |
![]() |
CMR06F152FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.61214 |
![]() |
CMR06F162FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.61214 |
CD30FD113GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.011UF 2% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.61560 |
|
CD30FD123GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.012UF 2% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.61560 |