| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.224" (5.70mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.390" (9.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR05F391FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.23400 |
CMR04E820FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 82PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.24000 |
|
CMR06F112FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1100PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.24000 |
|
![]() |
CDV30EK620GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CDV30EK680GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CDV30EK750GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CDV30EK820GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CDV30FF132GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CDV30FF152GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CMR04F391FPAMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |