CMR05F331FPDR
CMR05F331FPDR
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
CMR05F331FPDR
Description
CMR MICA
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:500 V
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Lead Spacing:0.224" (5.70mm)
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):0.390" (9.90mm)