| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 390 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 1.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.772" L x 0.252" W (19.60mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.850" (21.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FH431GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.48000 |
CMR06F102FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 500V |
In Stock: 0 $17.49875 |
|
![]() |
CDV30FH471GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.49929 |
![]() |
CDV30FH501GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.49929 |
![]() |
CDV30FH511GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.49929 |
![]() |
CDV30FH561GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.49929 |
![]() |
CDV30FH621GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.49929 |
![]() |
CDV30FH681GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.49929 |
![]() |
CDV30FH751GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.49929 |
![]() |
CDV30FH821GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.49929 |