| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 37.4 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERC50750R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 750 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC506K4900BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 6.49K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC504K1700BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 4.17K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50274R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 274 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50237R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 237 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50427R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 427 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50309R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 309 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50576R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 576 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5049R900BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 49.9 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC503K5700BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 3.57K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |