| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 32 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERC50215R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 215 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50123K00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 123K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC502K9400BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 2.94K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50221R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 221 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC502K2100BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 2.21K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5034R000BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 34 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC502K6700BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 2.67K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5024K900BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 24.9K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5027K100BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 27.1K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5036K100BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 36.1K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |