| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 287 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERC50143K00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 143K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50106R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 106 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC501K2000BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 1.2K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5014K500BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 14.5K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50117R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 117 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50117K00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 117K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50143R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 143 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5013K700BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 13.7K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50189R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 189 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50147R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 147 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |