| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15.6 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERC50133R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 133 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5023K200BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 23.2K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC502K2300BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 2.23K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5010K500BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 10.5K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5025K200BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 25.2K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5019K300BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 19.3K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC503K9200BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 3.92K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50232K00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 232K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50191K00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 191K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5013K800BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 13.8K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |