| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 180 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERC5012K000BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 12K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5011K500BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 11.5K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC501K8200BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 1.82K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5019K600BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 19.6K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5018K900BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 18.9K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50107R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 107 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50240R00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 240 .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC50182K00BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 182K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC5024K000BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 24K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
ERC501K6900BEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 1.69K .1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.88000 |