| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33.6 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RNC50J5832BRB14Vishay / Dale |
ERC-50 58.3K .1% T-9 RNC50J5832B |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J45R3BRB14Vishay / Dale |
ERC-50 45.3 .1% T-9 RNC50J45R3BR |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J3882BRB14Vishay / Dale |
ERC-50 38.8K .1% T-9 RNC50J3882B |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J4641BRB14Vishay / Dale |
ERC-50 4.64K .1% T-9 RNC50J4641B |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J1802BMB14Vishay / Dale |
ERC-50 18K .1% T-9 RNC50J1802BM |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J8451BRB14Vishay / Dale |
ERC-50 8.45K .1% T-9 RNC50J8451B |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J31R6BRB14Vishay / Dale |
ERC-50 31.6 .1% T-9 RNC50J31R6BR |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J50R5BSB14Vishay / Dale |
ERC-50 50.5 .1% T-9 RNC50J50R5BS |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J1023BPB14Vishay / Dale |
ERC-50 102K .1% T-9 RNC50J1023BP |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J30R1BRB14Vishay / Dale |
ERC-50 30.1 .1% T-9 RNC50J30R1BR |
In Stock: 0 $6.88000 |