| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 7.68 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR20C8R25FRBSLVishay / Dale |
RES 8.25 OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $7.15350 |
|
RLR20C8R66FRBSLVishay / Dale |
RES 8.66 OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $7.15350 |
|
RLR20C9R53FRBSLVishay / Dale |
RES 9.53 OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $7.15350 |
|
![]() |
RNC50J2612BPB14Vishay / Dale |
ERC-50 26.1K .1% T-9 RNC50J2612B |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J1101BRB14Vishay / Dale |
ERC-50 1.1K .1% T-9 RNC50J1101BR |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J3322BRB14Vishay / Dale |
ERC-50 33.2K .1% T-9 RNC50J3322B |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J1492BRB14Vishay / Dale |
ERC-50 14.9K .1% T-9 RNC50J1492B |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J1932BRB14Vishay / Dale |
ERC-50 19.3K .1% T-9 RNC50J1932B |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J1622BPB14Vishay / Dale |
ERC-50 16.2K .1% T-9 RNC50J1622B |
In Stock: 0 $6.88000 |
![]() |
RNC50J1180BRB14Vishay / Dale |
ERC-50 118 .1% T-9 RNC50J1180BR |
In Stock: 0 $6.88000 |