| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 820 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RNC50H7503FSRE731Vishay / Dale |
ERC-50-31 750K 1% T-2 RNC50H7503 |
In Stock: 0 $6.86280 |
![]() |
RNC50H5623FSRE731Vishay / Dale |
ERC-50-31 562K 1% T-2 RNC50H5623 |
In Stock: 0 $6.86280 |
![]() |
RNC50H5113FPRE731Vishay / Dale |
ERC-50-31 511K 1% T-2 RNC50H5113 |
In Stock: 0 $6.86280 |
![]() |
RNC50H7323FSRE831Vishay / Dale |
ERC-50-31 732K 1% T-2 RNC50H7323 |
In Stock: 0 $6.86280 |
![]() |
RNC50H6043FSRE831Vishay / Dale |
ERC-50-31 604K 1% T-2 RNC50H6043 |
In Stock: 0 $6.86280 |
![]() |
RNC50H7323FSRE631Vishay / Dale |
ERC-50-31 732K 1% T-2 RNC50H7323 |
In Stock: 0 $6.86280 |
![]() |
RNC50H7153FSRE731Vishay / Dale |
ERC-50-31 715K 1% T-2 RNC50H7153 |
In Stock: 0 $6.86280 |
![]() |
RNC50H7153FSRE831Vishay / Dale |
ERC-50-31 715K 1% T-2 RNC50H7153 |
In Stock: 0 $6.86280 |
![]() |
RNC50H5113FSRE631Vishay / Dale |
ERC-50-31 511K 1% T-2 RNC50H5113 |
In Stock: 0 $6.86280 |
![]() |
RNC50H7873FSRE731Vishay / Dale |
ERC-50-31 787K 1% T-2 RNC50H7873 |
In Stock: 0 $6.86280 |