| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR80S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 39.2 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR74N39R2FMB12Vishay / Dale |
RES 39.2 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S39R0FSB12Vishay / Dale |
RES 39 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S3830FSB12Vishay / Dale |
RES 383 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR74N4021FRB12Vishay / Dale |
RES 4.02K OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S3920FSB12Vishay / Dale |
RES 392 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S3R32FSB12Vishay / Dale |
RES 3.32 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S3R24FSB12Vishay / Dale |
RES 3.24 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S3R57FSB12Vishay / Dale |
RES 3.57 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S3R48FSB12Vishay / Dale |
RES 3.48 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR74N3R40FRB12Vishay / Dale |
RES 3.4 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |