| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR80S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 357 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR80S3740FSB12Vishay / Dale |
RES 374 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S38R3FSB12Vishay / Dale |
RES 38.3 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S3650FSB12Vishay / Dale |
RES 365 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR74N3650FMB12Vishay / Dale |
RES 365 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S37R4FSB12Vishay / Dale |
RES 37.4 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR74N3650FRB12Vishay / Dale |
RES 365 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S3320FSB12Vishay / Dale |
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S33R2FSB12Vishay / Dale |
RES 33.2 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S3300FSB12Vishay / Dale |
RES 330 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR78S3480FSB12Vishay / Dale |
RES 348 OHM 10W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |