| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR78S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 866 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR80S84R5FSB12Vishay / Dale |
RES 84.5 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S8450FSB12Vishay / Dale |
RES 845 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S8500FSB12Vishay / Dale |
RES 850 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S6190FSB12Vishay / Dale |
RES 619 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S6200FSB12Vishay / Dale |
RES 620 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S62R0FSB12Vishay / Dale |
RES 62 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S63R4FSB12Vishay / Dale |
RES 63.4 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S61R9FSB12Vishay / Dale |
RES 61.9 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S6490FSB12Vishay / Dale |
RES 649 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR74N6490FRB12Vishay / Dale |
RES 649 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |