| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR80S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 487 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR74N48R7FRB12Vishay / Dale |
RES 48.7 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S49R0FSB12Vishay / Dale |
RES 49 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR74N4750FRB12Vishay / Dale |
RES 475 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR74N4990FRB12Vishay / Dale |
RES 499 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR74N49R9FMB12Vishay / Dale |
RES 49.9 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR74N49R9FRB12Vishay / Dale |
RES 49.9 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S4500FSB12Vishay / Dale |
RES 450 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S4530FSB12Vishay / Dale |
RES 453 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S1211FSB12Vishay / Dale |
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR78S1211FSB12Vishay / Dale |
RES 1.21K OHM 10W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |