| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR74S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.32 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR74S4421FSB12Vishay / Dale |
RES 4.42K OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S4R42FSB12Vishay / Dale |
RES 4.42 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S4R22FRRSLVishay / Dale |
RES 4.22 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S4R22FRBSLVishay / Dale |
RES 4.22 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S4R75FSB12Vishay / Dale |
RES 4.75 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S4R75FRRSLVishay / Dale |
RES 4.75 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S4R75FRBSLVishay / Dale |
RES 4.75 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S4R53FSB12Vishay / Dale |
RES 4.53 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S4R64FSB12Vishay / Dale |
RES 4.64 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S39R2FRBSLVishay / Dale |
RES 39.2 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |