| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR82S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.26 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1.5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR74S2R49FSB12Vishay / Dale |
RES 2.49 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S2371FSB12Vishay / Dale |
RES 2.37K OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S2050FSB12Vishay / Dale |
RES 205 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S21R5FRRSLVishay / Dale |
RES 21.5 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S2000FSB12Vishay / Dale |
RES 200 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S2000FRRSLVishay / Dale |
RES 200 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S2050FRRSLVishay / Dale |
RES 205 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S22R0FSB12Vishay / Dale |
RES 22 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S22R1FRRSLVishay / Dale |
RES 22.1 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S2R80FSB12Vishay / Dale |
RES 2.8 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |