| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR82S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 931 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1.5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR74S95R3FSB12Vishay / Dale |
RES 95.3 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S86R6FSB12Vishay / Dale |
RES 86.6 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S9R45FSB12Vishay / Dale |
RES 9.45 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S9R76FRBSLVishay / Dale |
RES 9.76 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S9R09FSB12Vishay / Dale |
RES 9.09 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S6190FRRSLVishay / Dale |
RES 619 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S6190FRBSLVishay / Dale |
RES 619 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S6040FSB12Vishay / Dale |
RES 604 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S6040FRRSLVishay / Dale |
RES 604 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S6040FRBSLVishay / Dale |
RES 604 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |