| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR74S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 193 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR05C1004GRRE6Vishay / Dale |
ERL-05 1M 2% T-1 RLR05C1004GR RE |
In Stock: 0 $6.78300 |
|
RWR82S2R00FRRSLVishay / Dale |
RES 2 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RLR05C1004GMR36Vishay / Dale |
ERL-05 1M 2% T-1 RLR05C1004GM R3 |
In Stock: 0 $6.78300 |
|
RWR82S1001FRRSLVishay / Dale |
RES 1K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RLR05C1004GMRE8Vishay / Dale |
ERL-05 1M 2% T-1 RLR05C1004GM RE |
In Stock: 0 $6.78300 |
|
RWR74S1001FSB12Vishay / Dale |
RES 1K OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RLR05C9103GRRE6Vishay / Dale |
ERL-05 910K 2% T-1 RLR05C9103GR |
In Stock: 0 $6.78300 |
|
RLR05C8203GRR36Vishay / Dale |
ERL-05 820K 2% T-1 RLR05C8203GR |
In Stock: 0 $6.78300 |
|
RWR74S1470FSB12Vishay / Dale |
RES 147 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S1470FRRSLVishay / Dale |
RES 147 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |