| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 768 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL05953K00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-05-500 953K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $6.75640 |
![]() |
ERL05976K00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-05-500 976K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $6.75640 |
![]() |
ERL05887K00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-05-500 887K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $6.75640 |
RWR82S1150FRRSLVishay / Dale |
RES 115 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S12R1FRRSLVishay / Dale |
RES 12.1 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S12R1FSB12Vishay / Dale |
RES 12.1 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S1180FRRSLVishay / Dale |
RES 118 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S1002FSB12Vishay / Dale |
RES 10K OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR82S11R0FRRSLVishay / Dale |
RES 11 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |
|
RWR74S1182FSB12Vishay / Dale |
RES 11.8K OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.07200 |