| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1 MOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RNR60J10R0FSB14Vishay / Dale |
RES 10 OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.02400 |
RNC60H1004FRRSLVishay / Dale |
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.04000 |
|
RNC60H1004FSRSLVishay / Dale |
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.04000 |
|
RNC60H6493FSBSLVishay / Dale |
RES 649K OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.04000 |
|
RNC60H7323FSBSLVishay / Dale |
RES 732K OHM 1/4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $7.04000 |
|
![]() |
RNC50H12R1FSRSL31Vishay / Dale |
ERC-50-31 12.1 1% T-2 RNC50H12R1 |
In Stock: 0 $6.75200 |
![]() |
RNC50H10R0FSBSL31Vishay / Dale |
ERC-50-31 10 1% T-2 RNC50H10R0FS |
In Stock: 0 $6.75200 |
![]() |
RNC50H20R0FSRSL31Vishay / Dale |
ERC-50-31 20 1% T-2 RNC50H20R0FS |
In Stock: 0 $6.75200 |
![]() |
RNC50H22R1FSRSL31Vishay / Dale |
ERC-50-31 22.1 1% T-2 RNC50H22R1 |
In Stock: 0 $6.75200 |
![]() |
RNC50H10R0FSRSL31Vishay / Dale |
ERC-50-31 10 1% T-2 RNC50H10R0FS |
In Stock: 0 $6.75200 |