| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Resistance: | 10 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RNX02511M0JHLBVishay / Dale |
RES 11M OHM 5% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX02512M0FHLBVishay / Dale |
RES 12M OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX02515M0FHLBVishay / Dale |
RES 15M OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX02515M0GHELVishay / Dale |
RES 15M OHM 2% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX02518M2FHLBVishay / Dale |
RES 18.2M OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX0251M00FHELVishay / Dale |
RES 1M OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX0251M10FHLBVishay / Dale |
RES 1.1M OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX0251M13FHLBVishay / Dale |
RES 1.13M OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX0251M25FHLBVishay / Dale |
RES 1.25M OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX02520M0FHLBVishay / Dale |
RES 20M OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |