| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 8.06 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL207R8700FKEK500Vishay / Dale |
ERL-20-500 7.87 1% T-1 EK E3 |
In Stock: 0 $6.68800 |
![]() |
ERL207R3200FKEK500Vishay / Dale |
ERL-20-500 7.32 1% T-1 EK E3 |
In Stock: 0 $6.68800 |
![]() |
ERL204R5300FKEK500Vishay / Dale |
ERL-20-500 4.53 1% T-1 EK E3 |
In Stock: 0 $6.68800 |
![]() |
ERL206R8100FKEK500Vishay / Dale |
ERL-20-500 6.81 1% T-1 EK E3 |
In Stock: 0 $6.68800 |
![]() |
ERL205R6200FKEK500Vishay / Dale |
ERL-20-500 5.62 1% T-1 EK E3 |
In Stock: 0 $6.68800 |
![]() |
ERL208R2500FKEK500Vishay / Dale |
ERL-20-500 8.25 1% T-1 EK E3 |
In Stock: 0 $6.68800 |
![]() |
ERL204R4200FKEK500Vishay / Dale |
ERL-20-500 4.42 1% T-1 EK E3 |
In Stock: 0 $6.68800 |
![]() |
ERL206R9800FKEK500Vishay / Dale |
ERL-20-500 6.98 1% T-1 EK E3 |
In Stock: 0 $6.68800 |
![]() |
ERL206R3400FKEK500Vishay / Dale |
ERL-20-500 6.34 1% T-1 EK E3 |
In Stock: 0 $6.68800 |
![]() |
ERL209R7600FKEK500Vishay / Dale |
ERL-20-500 9.76 1% T-1 EK E3 |
In Stock: 0 $6.68800 |