| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.6 Ohms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RNC50H3093FSBSLVishay / Dale |
RES 309K OHM 1/10W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.96000 |
|
RNC50H3093FSRSLVishay / Dale |
RES 309K OHM 1/10W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.96000 |
|
RNC50H3163FRBSLVishay / Dale |
RES 316K OHM 1/10W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.96000 |
|
RNC50H3163FRRSLVishay / Dale |
RES 316K OHM 1/10W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.96000 |
|
RNC50H3163FSBSLVishay / Dale |
RES 316K OHM 1/10W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.96000 |
|
RNC50H3163FSRSLVishay / Dale |
RES 316K OHM 1/10W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.96000 |
|
RNC50H3243FSBSLVishay / Dale |
RES 324K OHM 1/10W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.96000 |
|
RNC50H3243FSRSLVishay / Dale |
RES 324K OHM 1/10W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.96000 |
|
RNC50H3323FPBSLVishay / Dale |
RES 332K OHM 1/10W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.96000 |
|
RNC50H3323FPRSLVishay / Dale |
RES 332K OHM 1/10W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.96000 |