| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR80S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.21 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR80S2211FPBSLVishay / Dale |
RES 2.21K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S2261FRRSLVishay / Dale |
RES 2.26K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S2261FRBSLVishay / Dale |
RES 2.26K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S2241FRRSLVishay / Dale |
RES 2.24K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S2241FRBSLVishay / Dale |
RES 2.24K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S2471FRBSLVishay / Dale |
RES 2.47K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S2481FRRSLVishay / Dale |
RES 2.48K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S2481FRBSLVishay / Dale |
RES 2.48K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S2471FRRSLVishay / Dale |
RES 2.47K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S2371FRRSLVishay / Dale |
RES 2.37K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |