| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR80S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.21 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR80S1211FPRSLVishay / Dale |
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S1211FRRSLVishay / Dale |
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S1211FRBSLVishay / Dale |
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S1211FPBSLVishay / Dale |
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S1211FMBSLVishay / Dale |
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S1R03FRRSLVishay / Dale |
RES 1.03 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S1021FRRSLVishay / Dale |
RES 1.02K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S1R02FRRSLVishay / Dale |
RES 1.02 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S1051FRRSLVishay / Dale |
RES 1.05K OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S1R05FRRSLVishay / Dale |
RES 1.05 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |