| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR80S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 49.9 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | M (1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR80S46R4FRRSLVishay / Dale |
RES 46.4 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S46R4FRBSLVishay / Dale |
RES 46.4 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S4640FRBSLVishay / Dale |
RES 464 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S4640FPBSLVishay / Dale |
RES 464 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S45R3FRBSLVishay / Dale |
RES 45.3 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S45R3FPRSLVishay / Dale |
RES 45.3 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S45R3FPBSLVishay / Dale |
RES 45.3 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S45R3FRRSLVishay / Dale |
RES 45.3 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S4530FRRSLVishay / Dale |
RES 453 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
RWR80S4530FRBSLVishay / Dale |
RES 453 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |