RNC50J5172BSB14
RNC50J5172BSB14
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
RNC50J5172BSB14
Description
RES 51.7K OHM 1/10W .1% AXIAL
Part Status:Active
Resistance:51.7 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:S (0.001%)