| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR89S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 21 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR89S2000FSB12Vishay / Dale |
RES 200 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S22R0FSB12Vishay / Dale |
RES 22 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S2100FSB12Vishay / Dale |
RES 210 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S21R5FSB12Vishay / Dale |
RES 21.5 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S2150FSB12Vishay / Dale |
RES 215 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S2801FSB12Vishay / Dale |
RES 2.8K OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S2R94FSB12Vishay / Dale |
RES 2.94 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S2R80FSB12Vishay / Dale |
RES 2.8 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S2701FSB12Vishay / Dale |
RES 2.7K OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S2871FSB12Vishay / Dale |
RES 2.87K OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |