| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR89S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 487 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR89S4700FSB12Vishay / Dale |
RES 470 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S4750FSB12Vishay / Dale |
RES 475 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S4990FSB12Vishay / Dale |
RES 499 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S49R9FSB12Vishay / Dale |
RES 49.9 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S46R4FSB12Vishay / Dale |
RES 46.4 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S45R3FSB12Vishay / Dale |
RES 45.3 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S4530FSB12Vishay / Dale |
RES 453 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S47R5FSB12Vishay / Dale |
RES 47.5 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S4640FSB12Vishay / Dale |
RES 464 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S1101FSB12Vishay / Dale |
RES 1.1K OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |