| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.91 MOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RNC55J1004DSBSLVishay / Dale |
RES 1M OHM 1/8W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $6.78400 |
|
RNC55J1004DSRSLVishay / Dale |
RES 1M OHM 1/8W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $6.78400 |
|
RNC55J3283DSBSLVishay / Dale |
RES 328K OHM 1/8W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $6.78400 |
|
RNC55J3283DSRSLVishay / Dale |
RES 328K OHM 1/8W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $6.78400 |
|
RNC55J3323DSBSLVishay / Dale |
RES 332K OHM 1/8W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $6.78400 |
|
RNC55J3323DSRSLVishay / Dale |
RES 332K OHM 1/8W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $6.78400 |
|
RNC55J3793DMBSLVishay / Dale |
RES 379K OHM 1/8W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $6.78400 |
|
RNC55J3793DMRSLVishay / Dale |
RES 379K OHM 1/8W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $6.78400 |
|
RNC55J3793DSBSLVishay / Dale |
RES 379K OHM 1/8W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $6.78400 |
|
RNC55J3793DSRSLVishay / Dale |
RES 379K OHM 1/8W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $6.78400 |