| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33.6 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RNC60H3320BSB14Vishay / Dale |
RES 332 OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H3323BSB14Vishay / Dale |
RES 332K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H3360BSB14Vishay / Dale |
RES 336 OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H34R0BSB14Vishay / Dale |
RES 34 OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H3442BSB14Vishay / Dale |
RES 34.4K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H3482BSB14Vishay / Dale |
RES 34.8K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H3400BSB14Vishay / Dale |
RES 340 OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H3403BSB14Vishay / Dale |
RES 340K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H3440BSB14Vishay / Dale |
RES 344 OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H3443BRB14Vishay / Dale |
RES 344K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |