| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RNC60H1012BSB14Vishay / Dale |
RES 10.1K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H1022BPB14Vishay / Dale |
RES 10.2K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H1022BSB14Vishay / Dale |
RES 10.2K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H1042BSB14Vishay / Dale |
RES 10.4K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H1052BSB14Vishay / Dale |
RES 10.5K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H1072BSB14Vishay / Dale |
RES 10.7K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H1092BSB14Vishay / Dale |
RES 10.9K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H1000BMB14Vishay / Dale |
RES 100 OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H1000BSB14Vishay / Dale |
RES 100 OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNC60H1003BPB14Vishay / Dale |
RES 100K OHM 1/4W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |