| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR81N |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 215 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR81N2R80FRS73Vishay / Dale |
RES 2.8 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N2R87FRS73Vishay / Dale |
RES 2.87 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N20R5FRS73Vishay / Dale |
RES 20.5 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N2000FRS73Vishay / Dale |
RES 200 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N20R0FRS73Vishay / Dale |
RES 20 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N3650FRS73Vishay / Dale |
RES 365 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N37R4FRS73Vishay / Dale |
RES 37.4 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N3480FRS73Vishay / Dale |
RES 348 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N31R6FRS73Vishay / Dale |
RES 31.6 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N3010FRS73Vishay / Dale |
RES 301 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |