| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR81N |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.31 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR81N6R81FRS73Vishay / Dale |
RES 6.81 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N60R4FRS73Vishay / Dale |
RES 60.4 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N6R98FRS73Vishay / Dale |
RES 6.98 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N66R5FRS73Vishay / Dale |
RES 66.5 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N7R77FRS73Vishay / Dale |
RES 7.77 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N7R32FRS73Vishay / Dale |
RES 7.32 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N7R50FRS73Vishay / Dale |
RES 7.5 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N75R0FRS73Vishay / Dale |
RES 75 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N68R1FRS73Vishay / Dale |
RES 68.1 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |
|
RWR81N69R8FRS73Vishay / Dale |
RES 69.8 OHM 1W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.68250 |