| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 374 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RNC50H4753FSB1431Vishay / Dale |
ERC-50-31 475K 1% T-2 RNC50H4753 |
In Stock: 0 $6.32000 |
![]() |
RNC50H3573FSB1431Vishay / Dale |
ERC-50-31 357K 1% T-2 RNC50H3573 |
In Stock: 0 $6.32000 |
![]() |
RNC50H4323FSB1431Vishay / Dale |
ERC-50-31 432K 1% T-2 RNC50H4323 |
In Stock: 0 $6.32000 |
![]() |
RNC50H4533FSB1431Vishay / Dale |
ERC-50-31 453K 1% T-2 RNC50H4533 |
In Stock: 0 $6.32000 |
![]() |
RNC50H4643FSB1431Vishay / Dale |
ERC-50-31 464K 1% T-2 RNC50H4643 |
In Stock: 0 $6.32000 |
![]() |
RNC50H3243FSB1431Vishay / Dale |
ERC-50-31 324K 1% T-2 RNC50H3243 |
In Stock: 0 $6.32000 |
![]() |
RNC50H3403FSB1431Vishay / Dale |
ERC-50-31 340K 1% T-2 RNC50H3403 |
In Stock: 0 $6.32000 |
![]() |
RNC50H3653FSB1431Vishay / Dale |
ERC-50-31 365K 1% T-2 RNC50H3653 |
In Stock: 0 $6.32000 |
![]() |
RNC50H4993FSB1431Vishay / Dale |
ERC-50-31 499K 1% T-2 RNC50H4993 |
In Stock: 0 $6.32000 |
![]() |
RNC60J1004FMB14Vishay / Dale |
ERC-55-200 1M 1% T-9 RNC60J1004F |
In Stock: 0 $6.32000 |